Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

E-residentsuse programm

Eesti on tuntud oma suurepäraste e-riigi lahenduste poolest ning alustas 2014. aasta detsembris e-residentsuse programmiga.

E-residentsust on võimalik taotleda kõigil välismaalastel, kes soovivad Eesti e-teenuseid kasutada, ja seda nii eraisikutele kui ka ettevõtetele.

Aastaks 2025 on maailmas oodatavalt kokku 10 miljonit e-eestlast ehk e-residenti.

Eestis püsivalt elavad välismaalased saavad koos Eesti kodanikega peaaegu kõiki avalikke ja eraõiguslikke tehingud teha digitaalselt. E-residentsus annab nüüd ka välisriikides elavatele välismaalastele Eesti elanikega sarnased võimalused Eesti e-keskkonnas tegutsemiseks. Viibides ükskõik millises maailma otsas, on Eesti ID-kaardiga võimalik:

  • Allkirjastada dokumente minutite jooksul
  • Asutada Eestis äriühingu tunni jooksul
  • Teha pangaülekandeid sekunditega
  • Osaleda aktiivselt Eestis registreeritud ettevõtte juhtimises
  • Deklareerida Eestis makse paari hiireklikiga

E-residendi digi-ID annab välismaalasele võimaluse ajada asju digitaalselt ja asukohast sõltumata. Nii on näiteks väljast poolt Euroopa Liitu pärit inimesel võimalik luua omale baaskeskus Euroopa Liidus asjaajamiseks – tal on võimalik asutada äriühing Eestis ning osaleda aktiivselt selle juhtimises, elades ise näiteks Brasiilias või Austraalias.

e-residentsuse programmi veebileht