Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Kahepoolsed suhted

Kreeka tunnustas Eesti Vabariiki 19. mail 1922. 1922. aastal nimetati Eesti saadikuks Kreekasse Varssavis resideerinud Aleksander Hellat, kes sai ametis olla mõned kuud, sest sama aasta novembris kutsuti ta Eestisse välisministriks. Aastatel 1929–1940 oli Eesti aukonsul Ateenas Augustin Constantin Papadatos  ja aastatel 1928–1940 aseaukonsul Pireuses Spiridon A. Georgandas. Kreeka oli Eestisse akrediteerinud Varssavis resideerinud suursaadiku Kimon A. Kollas’e. Kreeka aupeakonsul Eestis aastani 1929 oli Jüri Parik, seejärel Oskar Kerson aastani 1940.

Diplomaatilised suhted kahe riigi vahel taastati 2. oktoobril 1991. Eesti suursaatkond Ateenas alustas tööd 1997. aasta aprillis ajutise asjuri Jüri Arusoo juhtimisel. 18. aprillil 2001 esitas oma volikirja Kreeka presidendile Constantinos Stephanopoulosele esimene Eesti taasiseseisvumise järgne suursaadik Kreekas Andres Unga, resideerides esialgu Tallinnas. Alates 2003. aastast resideerib Eesti suursaadik Ateenas. Eesti praegune suursaadik Kreekas Priit Pallum andis oma volikirjad üle 12. veebruaril 2018.

Esimene Kreeka suursaadik taasiseseisvunud Eestis oli alates 1993. aastast Stelio Valsamas-Rhallis, resideerides Helsingis. 2005. aasta veebruaris avas Kreeka suursaatkonna Tallinnas, esimeseks Tallinnas resideerinud suursaadikuks oli Christos Karapanos. Teine suursaadik Eestis, Polydoros Kokonas esitas volikirja 27. novembril 2008 ja lahkus Eestist 2012 märtsi lõpus. Kolmas suursaadik, Constantine Catsambis andis oma volikirjad üle 30. mail 2013 ning lahkus Eestist 2016 juuni lõpus. Uus Kreeka suursaadik Maria Karnoutsou andis oma volikirjad üle 7. septembril 2016.

Eestil on Kreekas hetkeseisuga 4 aukonsulit: Emmanuel Dandoulakis Kreeta saarel, Nikolaos Kantarzis Kosi saarel, Irene Panagopoulos Patrases ning Efpraxia Avlogiari Thessalonikis. Suursaatkond Ateenas katab ühtlasi ka Küprose Vabariiki ja Albaaniat.

Kreeka parlamendis on loodud Kreeka-Eesti sõprusgrupp. Sõprusgrupi esimees on Papafilippou Georgios. Eesti parlamendi Kreeka-Eesti sõprusgrupi esimees on Hanno Pevkur ning ase-esimees Mihhail Stalnuhhin.