Majandussuhted

Eesti ja Kreeka kaubavahetus

Kaubavahetus riikide vahel on viimaste aastate jooksul kasvanud, kuid on siiski suhteliselt tagasihoidlik. Kreeka on Eestile suuruselt 33. ekspordipartner. 2022 Kreekasse eksporditud kaupade väärtus oli 85,1 miljonit eurot ja Kreekast imporditud kaupade väärtus oli 13,8 miljonit eurot, mille tõttu oli kaubavahetuse ülejääk 71,3 miljonit eurot.

Majandussuhete arendamisel on koostööperspektiivi (mere)transpordi- ja transiidi, sadamate ja laevaehitamise, digi- ja kõrgtehnoloogia valdkonnas ning metsanduse (puidutooted) ja põllumajandustoodete alal. Huvitatud ollakse ka turismialasest koostööst. Eesti ettevõtted on investeerinud Kreekas eelkõige finants- ja kindlustustegevusse, kinnisvarasse, hulgi- ja jaekaubandusse ning majutuse ja toitlusse. Kreekast on Eestisse investeeritud enim kutse-, teadus- ja tehnikaalasesse tegevusse ning infosse ja sidesse.

Detailset kaubavahetuse statistikat saab vaadata  statistikaameti rakendusest, mis avaneb uues vahekaardis.

Turism

Eesti turistide hulgas on Kreeka  väga populaarne sihtkoht ja üha sagedamini leiavad oma tee Eestisse ka Kreeka turistid, kuigi pandeemia eelsete näitajateni jõudmiseks on veel pisut maad minna.

2022 aastal oli Eesti Panga andmetel Eesti elanike külastuste koguarv Kreekasse 31 513. Hetkel on toimib kreeklaste Aegean Air igasuvine öine otseliin Tallinnast Ateenasse (2 x nädalas), alates sellest sügisest toimuvad lennud päevasel ajal ja seda uue aastani välja.