Kultuuri- ja haridusalased suhted

Ajalooliselt on kreeka-katoliku usk esimene ristiusk, millega eestlased misjonäride kaudu lähemalt kokku puutusid. 11. sajandil ehitati Tartusse esimene õigeusu kirik ning 1920. a oli neid juba 158.

Tartu Ülikoolis saab õppida kreeka keelt ja kirjandust.

Alates 1995. a on kreeka kultuuri uurivatele teadlastele ja kraadiõppe üliõpilastele stipendiume ja rahalisi toetusi jaganud nii Alexander S. Onassise Fond kui ka Kreeka Riiklik Stipendiumi Fond. Lisaks toimub Euroopa Liidu kõrgharidusprogrammi Erasmus raames ka ülikoolide üliõpilasvahetus. Tartu Ülikooli partnerid on Ateena Rahvuslik Ülikool (National University of Athens) ning Thessaloniki Aristotelese Ülikool (Aristotle University of Thessaloniki). Esimene tudengivahetus oli 1999/2000 õppeaastal ning tihe üliõpilasvahetus kahe riigi vahel on jätkunud. Eesti keelde on tõlgitud üle 30 kreeka kirjandusteose, nende hulgas Aisopose, Homerose, Platoni ja Sophoklese ning Kavafise, Elitise, Karagatsise, Hadzise ja Asimakopoulose töid.

Viimati Kreekas toimunud Eesti kultuuriüritusi.

Ansambli Vox Clamantise kontsert Jaan-Eik Tulve dirigeerimisel toimus Ateena kontserdimaja Megaron’i kevadfestivalil aprillis 2023. Ettekandele tuli Arvo Pärdi „Passio“.

Filharmoonia kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatamisel esines Rhodosel Polüfoonia festivalil oktoobris 2022.

Eesti osales Animasyrose rahvusvahelisel animafilmi festivalil Balti multifilmi eriprogrammis septembris 2022. Linastusid Ülo Pikkovi „Taaskohtumine“, Kaspar Jancise „Kapten Morten ja ämblik“, Priit Tenderi „Koerkorter“, Vallo Toomla „Limonaadi lugu“ ja Sander Jooni „Suluseis“. Janno Põldma osales festivali raames töötubades.

Juri Lotmani 100. sünniaastapäeva tähistamiseks toimus Thessalonikis tema elule ja loominguline pühendatud näitus augustis 2022.
Tartu Noortekoor võitis Karpenissi rahvusvahelisel koorikonkursil peapreemia juulis 2022.

Maria Fausti trio esines mainekal Ateena Jazz festivalil mais 2022.