Reisimine Kreekasse 05.07 – 12.07.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: kõik Kreekasse reisijad peavad hiljemalt 24h enne saabumist täitma Passenger Locator Form’i. Koos reisivad perekonnad peavad täitma ühe vormi pere kohta. Lennujaamas toimub reisijate pisteline testimine, mille aluseks on registreerimisvormi täitjale saadetav QR-kood. Kood saadetakse e-posti teel riiki saabumise päeva keskööl kell 00.00. (Kui te ei ole saanud QR-koodi, siis kontrollige oma e-posti spämmi kausta, sest on olnud juhtumeid, kui spämmifiltrid ei lase koodiga e-kirju läbi).

Riiki sisenemiseks on vajalik esitada üks kolmest dokumendist:

  • koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse testitulemusega sertifikaat, kas negatiivse PCR-testi (tehtud mitte varem kui 72h enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud mitte varem kui 48h enne riiki sisenemist) kohta (antikehade teste ei aktsepteerita). Lastel kohustuslik alates 12. eluaastast.
  • vaktsineerimise tõend (täielikust vaktsineerimisest peab olema möödas 14 päeva, dooside arv sõltub vaktsiinist; vaata ka millised on aktsepteeritavad vaktsiinid);
  • tõend viiruse läbipõdemise kohta. Reisijad saavad esitada meditsiinilise või tervisetõendi, mis on välja antud 30 päeva pärast Covid-19 esmakordset testimist (sertifikaat kehtib Kreekasse sisenemiseks 180 päeva pärast selle väljastamise kuupäeva). Tõend peab olema ametlik (nt laborilt) ühes järgmistest keeltest: inglise, prantsuse, saksa, itaalia, hispaania või vene. (Reegel kehtib üle 12-aastastele lastele.)
  • NB! Kreeka lennujaamas toimub pisteline tervisekontroll (kiirtestimine). Testimisele võidakse suunata ka vaktsineeritud isikud. Positiivse vastuse korral viiakse reisijad karantiinihotelli, kus tuleb veeta 7-10 päeva õiguseta varem lahkuda, karantiiniaeg sõltub sellest, kas positiivse testitulemuse andja on vaktsineeritud (7 päeva) või mitte (10 päeva). Karantiini lõpetamiseks viiakse läbi uus testimine. Koos positiivse vastuse saanud reisijaga isoleeritakse 7-10 päevaks lähikontaktsetena kõik pereliikmed, kes on kantud samale PLF- registreerimisvormile. Karantiinihotelli paigutatakse ka turistid, kes saavad positiivse testi vastuse reisi vältel (nt reisimiseks ühest Kreeka piirkonnast teise). Kindlasti soovitame Kreekasse reisides teha laia kaitsega (reisitõrke) kindlustus ja võimalusel osta muudetavate kuupäevadega lennupiletid.

Ametlik ajakohastatud ja detailne info kõigi Kreekasse saabumise viiside kohta.

Transiit läbi Kreeka Eestisse: transiit on lubatud. Lennureisijatel peab olema tehtud registreerimine reisi lõppsihtkohani ja nad ei tohi lennujaamast väljuda.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigisiseste piirangute kohta.

Kuni 12.07.2021 kehtivad siseriiklikele lendudele, mis suunduvad saartele (või saarte vahel) on järgmised nõuded: tuleb esitada vaktsineerimistõend (vaktsineerimise lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva) või ELi COVID digitõend; negatiivne PCR-test (tehtud viimase 72h jooksul); negatiivne antigeeni kiirtest (48h) või koroonaviiruse läbipõdemise tõend. Nõue kehtib alates 12. eluaastast.

Riigisiseseks liikumiseks laevaga kehtivad järgmised reeglid: saartelt mandrile liikumine on piirangutega (self-testi tegemine on soovituslik). Mandrilt saartele ja saartevaheliseks liikumiseks on vaja alates 18. eluaastast esitada sertifikaat (v.a vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbipõdenud), kas PCR (72h) või antigeeni (48h) negatiivse testitulemuse kohta. 12-17. a võivad esitada negatiivse nö self-testi (24h) koos deklaratsiooniga. Alla 12. aastased võivad liikuda piiranguteta. Riigisisesed reeglid laevaga liikumiseks.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kreeka saatkonna poole Tallinnas.