Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Euroopa Parlamendi valimised 2019

26. mail 2019 toimuvad taaskord valimised. Seekord kogu Euroopa Liidus ja iga liikmesriik valib oma kodanike vahendusel uued kandidaadid Euroopa Parlamenti. Eestil on Euroopa Parlamendis olnud seni 6 kandidaati. Seoses Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust saab Brexiti toimumisel Eesti Euroopa Parlamenti ühe saadiku koha juurde ja Eestit hakkavad esindama Euroopa Parlamendi uues koosseisus 7 saadikut.

Välisriigis on Eesti kodanikul hääletamiseks kolm võimalust: kirja teel, välisesinduses kohapeal või elektrooniliselt.

Hiljemalt 26.04.2019 peab välisesindusele olema laekunud kirja teel hääletamise taotlus ja iga Eesti kodanik, kes soovib hääletamisest osa võtta peab selleks ajaks olema esitanud rahvastikuregistri vastutavale töötlejale taotluse enda valijate nimekirja kandmiseks.

Kahel päeval 12 ja 13.mail toimub hääletamine ka välisesinduses, pühapäeval, 12.mail kella 12 – 15.00 ja esmaspäeval 13.mail kella 9 – 13.00.

Vahemikus 16.-22.05.2019 toimib valimiste portaalis: www.valimised.ee ööpäevaringselt elektroonilise hääletamise võimalus. Selleks  veendu, et Sul oleks kehtiv ID-kaart ja tsertifikaadid, toimiv riist- ja tarkvara, milleks on ID-kaardi lugejaga varustatud internetiga ühendatud arvuti.

Vahemikus 16.-19.05.2019 toimub eelhääletamine riigi valimisteenistuse määratud jaoskonnas.

Vahemikus 20.-22.05.2019  toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades.

26.05.2019 on valimispäev.

Valimistel osalemiseks veendu, et Su isikut tõendav dokument oleks kehtiv. Kui dokumenti vajab uuendamist, siis broneeri aeg konsuli vastuvõtule, helistades saatkonna tööajal 210 7475 660

Täpsem info valimistest välisriigis.

Välisriigis elavatele valijatele saadetakse valijakaardid alates 2015. aastast ainult elektrooniliselt. Elektrooniline valijakaart saadetakse kõikidele portaalis eesti.ee oma e-posti aadressi edasi suunanud valijatele.